Wskazania:

Uzupełnianie niedoboru magnezu i potasu, objawiające się m.in. niemiarowym biciem serca, zaburzoną pracą mięśni (skurcze), problemami z koncentracją, większą podatnością na stres i nadpobudliwością. Aspargin poleca się również jako środek profilaktyczny w stanach zagrożenia zawałem serca, a także jako element rekonwalescencji po zawale. Może on też zapobiegać negatywnym skutkom stosowania niektórych innych leków.

Właściwości:

Magnez jest niezbędny w prawidłowej czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń, a także mięśni prążkowanych. Na skutek niedoboru magnezu zwiększa się ryzyko zapadnięcia na chorobę wieńcową czy zawał serca, mogą ponadto wystąpić zaburzenia rytmu serca. Potas uczestniczy natomiast w czynności układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym.

Zalecane dawkowanie:

od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Aspargin, jeśli występuje:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,

  • hipermagnezemia lub hiperkaliemia (nadmiar magnezu lub potasu we krwi),

  • ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny niższy niż 30 ml/min),

  • infekcja dróg moczowych,

  • zaburzenie przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok),

  • bradykardia, czyli zbyt wolna praca serca,

  • myasthenia gravis (rzadka choroba, której towarzyszy zwiotczenie mięśni),

  • znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Skład:

Produkt zawiera substancje czynne: 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (Magnesii hydroaspartas), co odpowiada 17 mg jonów magnezu oraz 250 mg potasu wodoroasparaginianu (Kalii hydroaspartas), co odpowiada 54 mg jonów potasu. W jego skład wchodzą też substancje pomocnicze, m.in. cukier, skrobia ziemniaczana i metyloceluloza.

Działania niepożądane:

Lek może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (zaburzenia pracy serca). Niekiedy po stosowaniu Asparginu mogą pojawić się nudności i biegunka, które zwykle ustępują samoistnie, a także zaczerwienienie skóry, bezsenność czy osłabienie mięśniowe. W przypadku wystąpienia ciężkich objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza. U niektórych osób w czasie stosowania leku Aspargin mogą wystąpić inne działania niepożądane. W razie wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Producent:

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Ul. Pułaskiego 39
85-619 Bydgoszcz

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj Lek
EAN 5909990210718
BLOZ_07 4006501

16 innych produktów w tej samej kategorii: