Luxidropin Baby & Junior krople do oczu są wyrobem medycznym do stosowania do oczu i wokół oczu, zawierającym w składzie destylaty parą wodną z jeżówki oraz świetlika, charakteryzującym się fizjologicznymi: pH oraz osmolalnością. 

Luxidropin Baby & Junior stanowić może wsparcie w usuwaniu  wydzielin  wokół  oczu  i  ocznych  u noworodków od pierwszych dni życia, noworodków,  niemowląt i dzieci (od 0 do 6 lat).

W celu prawidłowego dbania o zdrowe oczy noworodków, niemowląt i dzieci należy poznać kilka podstawowych zasad wykonywania zabiegów higienicznych. Należy pamiętać o kilku podstawowych czynnościach:

 I.   Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy

a. Luxidropin Baby & Junior – sterylny preparat do pielęgnacji oczu – bezpieczny do stosowania od 1. dnia życia,
b. Sterylne gaziki (kilka sztuk),
c. Czyste ręczniki papierowe.

Pamiętaj, że do higieny oczu noworodków i niemowląt należy stosować preparat o bezpiecznym składzie przeznaczony dla noworodków i niemowląt.

Od 1. dnia życia należy stosować tylko preparaty o potwierdzonej jakości i bezpieczeństwie. Przed użyciem preparatu, należy przeczytać ulotkę dołączoną do preparatu, aby dowiedzieć się od jakiego wieku może być stosowany, czy zachowuje sterylność po 1. użyciu, w jaki sposób używać go do przemywania oczu oraz ile razy dziennie może być stosowany.

 II.   Umyj starannie ręce

Pamiętaj o higienie rąk przed każdą czynnością wykonywaną przy dziecku. Jest ona niezbędna zwłaszcza przy pielęgnacji oczu dziecka, które są bardzo wrażliwe na działanie drobnoustrojów i łatwo mogą ulec zakażeniu.

 III.   Przemywanie oczu noworodków, niemowląt i dzieci

Przy każdym przetarciu oka należy użyć świeżego gazika. Unikamy silnego pocierania, ale jeśli wydzielina jest trudna do usunięcia to należy ją zmiękczyć poprzez przyłożenie i przytrzymanie gazika przez kilka sekund.

Ważne jest również, aby nie stosować tego samego gazika do obu oczu. Unikamy w ten sposób przenoszenia infekcji.

Pamiętaj, aby oko przecierać zawsze od części zewnętrznej do nasady nosa.

PKWIU 32.50.50.0
Rodzaj Wyrób medyczny leczniczy
EAN 5903228165115
BLOZ_07 9098225

16 innych produktów w tej samej kategorii: