Działanie:Obkurcza naczynia krwionośne, przez co zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Początek działania leku występuje zwykle w ciągu 5 – 10 minutach po podaniu. Zmniejszenie obrzęku błony śluzowej ułatwia oddychanie przez nos oraz ułatwia odpływ wydzieliny. Lek zawiera jako substancję pomocniczą kwas hialuronowy w postaci soli sodowej, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa.

Wskazania:Zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa w ostrym zapaleniu błony śluzowej, w naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej oraz w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Ułatwienie odpływu wydzieliny w zapaleniu zatok przynosowych oraz w zapaleniu trąbki słuchowej ucha środkowego połączonego z przeziębieniem.

Skład:Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu Sudafed XyloSpray HA zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Inne składniki leku to sodu hialuronian, sorbitol, glicerol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sodu chlorek, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania:Uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku; suche zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa; u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dawkowanie:Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę. Nie należy podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę Leku nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Producent:
JOHNSON & JOHNSON
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990676361
BLOZ_07 8539611

16 innych produktów w tej samej kategorii: