Menu

Flora bakteryjna w przewodzie pokarmowym

Jest 21 produktów.

Prawidłowy stan flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym jest jednym z czynników, warunkujących jego sprawne funkcjonowanie. Obecność niektórych szczepów bakterii jest istotna z punktu widzenia trawienia i przyswajania poszczególnych mikroelementów. W wyniku chorób, jak i agresywnej lekoterapii, a także nieprawidłowości dietetycznych może dojść...

Prawidłowy stan flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym jest jednym z czynników, warunkujących jego sprawne funkcjonowanie. Obecność niektórych szczepów bakterii jest istotna z punktu widzenia trawienia i przyswajania poszczególnych mikroelementów. W wyniku chorób, jak i agresywnej lekoterapii, a także nieprawidłowości dietetycznych może dojść do zaburzenia tej flory, stąd też konieczne jest jej wyregulowanie. W celu przywrócenia prawidłowego stanu bakterii w przewodzie pokarmowym można sięgnąć po probiotyki. Są one konieczne szczególnie w przypadku zażywania antybiotyków, przy biegunkach i innych chorobach przewodu pokarmowego. Wśród środków, jakie prezentuje apteka Verano, są probiotyki przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Niektóre w składzie mają również istotne dla funkcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne.

Pokaż więcej
Pokazano 1 - 20 z 21 przedmiotów

Dostępne w aptece probiotyki

Na prawidłową florę jelitową składają się m.in. takie szczepy bakterii jak Bifidobacterium, Lactobacillus i Saccharomyces. Nie należy jednak dopuszczać do przerostu żadnej z kolonii, tak samo, jak i nie powinno się doprowadzać do ich wyginięcia. Od nich bowiem często zależy nie tylko prawidłowe...

Dostępne w aptece probiotyki

Na prawidłową florę jelitową składają się m.in. takie szczepy bakterii jak Bifidobacterium, Lactobacillus i Saccharomyces. Nie należy jednak dopuszczać do przerostu żadnej z kolonii, tak samo, jak i nie powinno się doprowadzać do ich wyginięcia. Od nich bowiem często zależy nie tylko prawidłowe trawienie, ale też odporność organizmu na choroby, zarówno układu pokarmowego, jak i wiele innych.

Korzystnie na stan flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym wpływają niektóre produkty spożywcze jak jogurty naturalne, kiszonki, a także poszczególne warzywa i owoce. Stąd też należy dbać o prawidłową dietę. Niemniej jednak, w przypadku choroby lub też nietolerancji niektórych produktów należy sięgnąć po probiotyki w tabletkach. Katalog, jaki prezentuje nasza apteka, zawiera szeroki wybór środków zawierających bakterie probiotyczne – zarówno w tabletkach, jak i w płynie.

Wśród proponowanych suplementów są produkty marki Linex, Lacium i Multilac, także w wersji dla dzieci. Prezentowane w aptece probiotyki często są zalecane przez lekarzy w przypadku rozwolnienia, problemów trawiennych, a także przy antybiotykoterapii.

Pokaż więcej
Compare