Menu

Preparaty wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego

Jest 168 produktów.

Od sprawnie działającego układu pokarmowego zależy funkcjonowanie całego organizmu. Wszak to dzięki niemu ludzkie ciało pozyskuje najpotrzebniejsze składniki odżywcze. Wszelkie zaburzenia jego pracy mają wpływ na pozostałe systemy, począwszy od układu krwionośnego, przez nerwowy po wydalniczy. Do najczęstszych objawów, które świadczą o niesprawn...

Od sprawnie działającego układu pokarmowego zależy funkcjonowanie całego organizmu. Wszak to dzięki niemu ludzkie ciało pozyskuje najpotrzebniejsze składniki odżywcze. Wszelkie zaburzenia jego pracy mają wpływ na pozostałe systemy, począwszy od układu krwionośnego, przez nerwowy po wydalniczy. Do najczęstszych objawów, które świadczą o niesprawnym działaniu układu pokarmowego, należą niestrawność, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zgaga i refluks. Przyczyny tych dolegliwości są najróżniejsze – na każdą z nich jednak można znaleźć skuteczne leki, pozwalające usprawnić funkcjonowanie całego systemu. Wśród proponowanych preparatów są zarówno wyroby farmaceutyczne, jak i herbatki ziołowe, które przeciwdziałają nadmiernemu wydzielaniu kwasów żołądkowych, zmniejszają stany zapalne, a także polepszają perystaltykę jelit.

Pokaż więcej
Pokazano 1 - 20 z 168 przedmiotów

Leki na wymioty, problemy z trawieniem, biegunką i zaparciami

Przy problemach z układem trawiennym najważniejsza jest identyfikacja przyczyn. Czasem są one niegroźne, niekiedy jednak może się okazać, że ich przyczyna jest znacznie poważniejsza. Niezależnie od tego, co jest genezą dolegliwości, proponowane leki przeciw wymiotom,...

Leki na wymioty, problemy z trawieniem, biegunką i zaparciami

Przy problemach z układem trawiennym najważniejsza jest identyfikacja przyczyn. Czasem są one niegroźne, niekiedy jednak może się okazać, że ich przyczyna jest znacznie poważniejsza. Niezależnie od tego, co jest genezą dolegliwości, proponowane leki przeciw wymiotom, biegunce, zaparciom i innym nieprzyjemnym objawom złego funkcjonowania układu pokarmowego, mogą być stosowane jako samodzielna kuracja, jak i wspomaganie dla całej terapii.

Podstawą jednak w zwalczaniu problemów z układem trawiennym jest często zmiana diety i trybu życia. Odpowiednio zbilansowane posiłki, bogate w niezbędne składniki, jak witaminy, błonnik, a także duże ilości płynów, stanowią fundament zdrowego odżywiania. Na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego niebagatelny wpływ ma również ruch. Nie tylko polepsza przemianę materii, ale też usprawnia perystaltykę jelit.

Jeśli jednak to nie pomaga, można przejrzeć katalog leków na wymioty czy inne objawy niesprawnego działania organizmu i wybrać te, które najbardziej będą odpowiadały konkretnym potrzebom.

W prezentowanym asortymencie są zarówno mieszanki ziołowe, które przeciwdziałają zaparciom, zgadze czy problemom z wątrobą, a także leki z naturalnymi wyciągami, jak i z węglem aktywowanym lub takimi substancjami, jak bisakodyl czy pantoprazol.

Pokaż więcej
Compare