Tagi
Kamica nerkowa jest jednym z najczęstszych schorzeń dróg moczowych. W przeciwieństwie do zapalenia pęcherza znacznie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Najwięcej zachorowań przypada na wiek 30-40 lat. Przypadłość ta polega na zaleganiu nierozpuszczalnych złogów (tzw. kamieni) w drogach moczowych, powodując wiele przykrych objawów. Kamienie na...
Kamica nerkowa jest jednym z najczęstszych schorzeń dróg moczowych. W przeciwieństwie do zapalenia pęcherza znacznie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Najwięcej zachorowań przypada na wiek 30-40 lat. Przypadłość ta polega na zaleganiu nierozpuszczalnych złogów (tzw. kamieni) w drogach moczowych, powodując wiele przykrych objawów. Kamienie najczęściej lokalizują się w kielichach i miedniczkach nerkowych, po czym schodzą moczowodami do pęcherza moczowego, powodując olbrzymi ból. Mogą również w nich zalegać zwiększając swoje rozmiary. W zależności od związków tworzących złogi wyróżniamy kilka rodzajów kamicy nerkowej: szczawianowo-wapniowa, moczanowa, fosforanowa, cystynowa. Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia schorzenia należą: uwarunkowania rodzinne, choroby nowotworowe, choroby układu kostno-stawowego (osteoporoza, dna moczanowa), nawracające infekcje układu moczowego, niewłaściwa dieta i podaż płynów, długotrwałe unieruchomienie. Kamica nerkowa w początkowej fazie przebiega bezobjawowo. Często pierwszą oznaką kamicy jest kolka nerkowa, która objawia się silnym, napadowym i nawracającym bólem pleców w okolicy lędźwiowej promieniującym do pachwin. Jest on wywołany schodzeniem kamieni w dół moczowodu i ustępuje po odblokowaniu przepływu moczu. Leczenie kamicy nerkowej zależy od fazy choroby. W przypadku wystąpienia kolki nerkowej wprowadza się leczenie farmakologiczne polegające na uśmierzeniu bólu i przywrócenia drożności przewodów moczowych. Podaje się leki przeciwbólowe (bazujące na aspirynie, diklofenaku czy ketoprofenie) oraz leki rozkurczające (No-spa, Spastyna, Scopolan compositum). Natomiast w okresach pomiędzy atakami kolki stosuje się środki ułatwiające oczyszczenie układu moczowego z zalegających kamieni. Są to najczęściej ziołowe preparaty o działaniu moczopędnym (Fitolizyna, Debelizyna, Cystone).
Działanie:Debelizyna jest tradycyjnym lekiem roślinnym o działaniu moczopędnym, w postaci pasty doustnej zawierającej zagęszczony wyciąg z nasion fasoli indyjskiej.
Zastosowanie: do stosowania w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych, w kamicy dróg moczowych i piasku nerkowym oraz profilaktycznie w kamicy nerkowej.
Skład:Jedna kapsułka zawiera: Alfa - pinenum - 24,8 mg, Beta - pinenum - 6,2 mg, Camphenum - 15,0 mg, Cineolum - 3,0 mg, Fenchonum - 4,0 mg, Borneolum - 10,0 mg, Anetholum - 4,0 mg Substancje pomocnicze: olej z oliwek - 33,0 mg,Powłoczka kapsułki: żelatyna wołowa, glicerol 85%, etylu parahydroksybenzoesan (E 214), propylu parahydroksybenzoesan (E 216),...